Яскраві зірочки Супутника

П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення  фестивалю дитячої творчості

«Яскраві зірочки Супутника »

Фестиваль дитячої творчості «Яскраві зірочки Супутника » проводиться з метою розкриття та реалізації творчих здібностей дітей, сприяння подальшому їх творчому розвитку, залучення до активної участі в культурно-мистецькому житті закладу.

Мета фестивалю: популяризація дитячої творчості, виявлення талановитих і обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей, залучення до активної участі у мистецькому житті закладу , пошуку нових форм і методів роботи з учасниками, поширення педагогічного досвіду. Фестиваль є пошуком нових форм та особливостей творчих жанрів, де кожен учасник має змогу продемонструвати розмаїття творчих здобутків сучасного та народного мистецтва.

Завданнями Фестивалю є:

• стимулювання у дітей інтересу до прояву творчості і талантів;
  • розвиток естетичних ідеалів до почуття прекрасного, формування високої індивідуальної естетичної культури, популяризація серед дітей, змістовного культурного дозвілля та обмін досвідом між групами закладу;
  • популяризація кращого досвіду роботи з  виконавцями;
  • підвищення професійного та педагогічного рівня педагогічних працівників закладу;

Засновники та організатори фестивалю: адміністрація закладу дошкільної освіти ( ясла – садок) № 23 « Супутник».

Для організації та проведення Фестивалю створюється оргкомітет. Для визначення переможців – журі. До складу журі фестивалю входять педагогічні працівники закладу.

Склад оргкомітету та журі Фестивалю, дата, час та місце його проведення затверджується та визначається наказом керівника закладу.

Учасники фестивалю:

До участі у Фестивалі запрошуються діти закладу дошкільної освіти (ясла – садок) № 23 « Супутник» які мають музичні та творчі здібності.

Порядок проведення фестивалю: Фестиваль проводиться за наступними номінаціями: «Яскраві фарби », «Художнє читання»,  «Творчий вернісаж».

Мова Фестивалю – українська.

Порядок визначення та нагородження переможців Фестивалю

Переможцями Фестивалю в кожній номінації є учасники, які набрали найбільшу кількість балів.

Визначення переможців фестивалю: 30% від загальної кількості учасників в кожній номінації.

Переможці Фестивалю нагороджуються грамотами закладу дошкільної освіти ( ясла – садок) № 23 « Супутник» відповідно І, ІІ, ІІІ ступенів.

Інформаційне забезпечення Фестивалю здійснює творча група закладу.

Конкурсні вимоги:

Номінація «Яскраві фарби» пропонується підготувати одного вихованця від кожної вікової групи дошкільного навчального закладу для виконання творчої роботи з малювання.

Тематика робіт оцінюється відповідно до напрямків виконання: пейзажі, портрети, ілюстрації до творів та ін.

Робота виконується фарбами, олівцями, допускається використання елементів нетрадиційних методик малювання.

Тематика творчих робіт повинна бути закінченою, свідчити про рівень володіння технікою малювання. При оцінюванні робіт береться до уваги вміння дитини відображати власні життєві враження, почуття, навички малювання, ступінь володіння технічними прийомами малювання; елементарна художня майстерність; створення образу різними засобами і техніками; творче застосування виражальних можливостей ліній, кольору, композиції, ритму для реалізації задуму; якість оформлення.

Для виконання творчої роботи учасникам потрібно мати при собі весь необхідний робочий матеріал.

Творча робота виконується учасником самостійно та безпосередньо під час конкурсу у форматі А3, А4 і повинна мати паспортизацію (табличка розміром 5x10 см): назва роботи, прізвище, ім’я автора, вік, назва групи  прізвище, ім’я, по батькові вихователя.

Під час виконання творчої роботи дозволяється присутність педагога, який забезпечує психологічний комфорт учасника.

Час виконання творчої роботи 30 – 35 хвилин.

В номінації «Художнє читання» читці виступають з творами малих дитячих літературних жанрів:  проза, вірші, фольклор, байки, гуморески. Учасники читають твори українською мовою. Репертуар читців повинен відповідати віковим особливостям та індивідуальним можливостям.

Виступи оцінює Журі за критеріями: володіння основами художнього читання, чітка дикція, розкриття головної думки і художніх образів твору, володіння увагою глядачів, культура поведінки на сцені, естетика сценічного одягу.

В номінації «Творчий вернісаж » до виконання пропонується один  номір українською мовою, що відповідає віковим особливостям виконавців, доступний за змістом та діапазоном виконання.

• Виступи учасників  оцінюються журі за критеріями: чистота інтонування, майстерне володіння навичками вокально-хорового мистецтва, культура виконавської майстерності, реалізація художнього задуму на основі усвідомлення музичної форми твору; сценічна культура; відповідність танцю віковим особливостям; якісна постановка та художнє оформлення композиції; виразність рухів, жестів, поз; загальне артистичне враження;

Учасники прибувають на Фестиваль у супроводі дорослого, який забезпечує безпеку життя і здоров’я учасника Фестивалю.

Графік проведення

“Яскраві зірочки Супутник”

«Яскраві фарби»

Мірошник А.О.: вихователь – методист закладу.

Шадиря О.Г.: вихователь закладу.

Гукова І.М.: практичний психолог закладу.

Воєводін А.А. – керівник гуртка закладу.

Хмара О.Б. - вихователь закладу.

«Художнє читання»

Гукова І.М.: практичний психолог закладу.

Купчинська А.Ю.- музичний керівник.

Бойко І.М. – музичний керівник.

Кузьменко Н.М.- вихователь закладу.

«Творчий вернісаж»

Гукова І.М.: практичний психолог закладу.

Купчинська А.Ю.- музичний керівник.

Бойко І.М. – музичний керівник

Колесниченко О.О..- вихователь закладу.