Звіт Ради по харчуванню за 2023 рік

Звіт про роботу Ради по харчуванню ЗДО

№ 23 « Супутник» за 2023 рік

Рада по харчуванню у 2023 році здійснювала свою роботу відповідно до наказу по закладу  від 02 січня 2023 року № 1\О « Про організацію харчування вихованців закладу».   До складу членів ради увійшли працівники закладу, голова ПК закладу, голова батьківського активу ; голова ради по харчуванню – директор.

Члени ради, згідно складеного плану, приймали участь  у розробці примірного меню, розробці картотеки дитячих страв у відповідності до примірного меню.

Були проведені  перевірки стану організації харчування ( щомісячно) - 18, про що свідчать акти перевірок.

В ході перевірок встановлено:

-продукти харчування в коморі, на харчоблоці, овочесховищі зберігаються в належних умовах;

-посуд та інвентар відповідає вимогам, промаркований;

-кількість продуктів відповідає складській книзі та в повному об’ємі видавалися згідно меню;

-на всі продукти є сертифікати якості;

-технологічне обладнання в робочому стані, проведена повірка жарочної шафи;

-неякісних продуктів на моменти перевірок не виявлено;

-технологія приготування страв дотримується;

-закладка продуктів до котла відповідає меню;

-дотримується графік видачі їжі та режим прийому харчування дітьми;

-в групах посуд відповідає вимогам (каструлі, чайники -  із нержавіючої сталі), чашки та тарілки не надщерблені, своєчасно замінюються;

- на харчоблоці та в кожній групі вивішені графіки отримання їжі та графіки прийому їжі, затверджені директором закладу. Графіки дотримуються;

-працівники харчоблоку та помічники вихователів забезпечені спеціальним одягом та миючими засобами;

-дотримується питний режим (вода кип’ячена);

Під час рейдів радою по харчуванню переважувалися продукти в продовольчій коморі, на харчоблоці, про що складалися акти перевіркиПорушень не виявлено. Санітарний стан овочесховища задовільний.

Засідання ради оформлені протоколами.

З працівниками закладу, які причетні до харчування ( працівникі харчоблоку, помічники вихователів) було проведено гігієнічні навчання та тренінги щодо дотримання санітарно – гігієнічних вимог під час приготування їжі та  видачі готових страв (березень 2023р., червень 2023р., жовтень 2023р., грудень 2023р.).

Вихователями в куточках для батьків, на батьківських зборах висвітлюються питання організації харчування дітей. Завдяки проведеній роз’яснювальній роботі  серед батьків  забезпечена своєчасна сплата за харчування дітей.

Випадків відмови від прийняття продуктів харчування з причини неналежної якості продуктів не було.

Звернень батьків щодо неякісного харчування на протязі 2023 році не було.

Кількість моніторингів (анкетувань) батьків дітей, щодо якості харчування в закладі – 2 ( липень 2023 р., грудень 2023 р.)

Питання організації харчування та виконання норм розглядалися  на виробничіх нарадах (протокол №1 від 14.03.2023р.; протокол №2  від 26.06.2023р.;  протокол №3  від 05.10.2023р., протокол №4  від 15.12.2023р.) та висвітлюються на сайті ЗДО  в розділі «Організація харчування».

Директор ЗДО № 23                                                        Аліна ЧУМАК

Сестра медична                                                                К. Бондаренко

з дієтичного харчування