Історія

Історія нашого дитячого дошкільного навчального закладу № 23 "Супутник" починається з далеких семидесятих років минулого століття. Фундамент закладу був закладений у 1972 році. Введений в дію дитячий садочок був у 1973 році. Про це свідчить архівна копія рішення № 1320 Виконкому Кіровоградської міської ради депутатів трудящих від 29 червня 1973 року. Вона містить інформацію "Про затвердження акту державної комісії про введення в дію дитячого садка-ясел на 280 місць на території авіамістечка м. Кіровограда". Школою вищої льотної підготовки (теперішня Державна льотна академія України) дитячий садок-ясла був взятий на баланс. Дошкільний заклад розташований у парковій зоні.
          01.01.2004 року за наказом Міністерства освіти і науки України та рішенням Кіровоградської міської ради дошкільний навчальний заклад № 23 "Супутник" був переданий у комунальну власність м. Кіровограда.

В наш час наукового прогресу гостро стоїть питання про моральне, естетичне виховання дітей. Тенденції сучасного світу такі, що перше місце в житті людини займають не духовні, а матеріальні цінності. У постійному русі, людина забуває заповіді, дані їй від Бога. Моральність, традиції, любов часто стають лише абстрактними поняттями, а слово "предки" стало вживатись у зневажливому контексті. Людина припинила задумуватись про те, що без знання свого коріння, історії, минулого, немає, і не може бути благодатного і плідного майбутнього.
         Майбутнє - це наші діти, і саме їх треба виховувати в дусі традицій, поваги і любові до своїх рідних, домівки, Батьківщини. Необхідно допомогти дитині осмислити різноманітні зв'язки, які існують між нами і нашими предками. Оскільки мислення і свідомість починають формуватись з раннього віку, дитина потребує в грамотній і дбайливій допомозі дорослих - наставників - педагогів, вихователів, батьків. На допомогу дорослим прийшла доволі молода галузь педагогічної науки - музейна педагогіка.
          Музей - хранитель справжніх свідоцтв минулого, - як завжди залишається унікальним, незмінним провідником у світ історії і культури, а музейна педагогіка зі своїми методами і засобами здатна підсилити вплив музея на допитливу душу дитини. В музейній педагогіці важливо дати дітям уяву про те, що процес становлення і розвитку оточуючого світу складний і тривалий, але не менш складний і цікавий шлях його пізнання.
          Дитині необхідна допомога у осмисленні різноманіття зв'язків, які існують між нами і нашими предками. Лише тоді зниклі у часі цивілізації і культура, традиції минулого і моральні цінності набуватимуть для дитини особливе значення, ставши важливим і актуальним сьогодні. Зрозумілою і близькою стане задача не розтратити величезний історико- культурний досвід, який накопичений і залишений нам у спадок нашими предками. Скарби музеїв мають неоціненний і унікальний вплив.
           Одним словом, музейна педагогіка покликана посіяти у свідомості дошкільника зерно історичної пам'яті, історичної свідомості і музейної культури, які повинні дати паростки у майбутньому.
          Робота, яку проводить наш дошкільний навчальний заклад "Супутник" носить актуальний характер. Історичне мислення і свідомість починають формуватися з дитинства. Саме в цей час, дитина потребує грамотної і дбайливої допомоги дорослих наставників - педагогів, вихователів, батьків. Надзвичайно чудова професія - педагог дитячого садочка. Його призначення поєднувати минуле і майбутнє через теперішнє, збагачуючи особистість вихованців духовною спадщиною минулого. Вони передають разом з ним в майбутнє культуру, твори минулого. Саме тому важливо, щоб у дошкільному віці дитина узнала, що у світі існує мистецтво, що у нього багато різних сторін, форм, жанрів і воно має велику і унікальну можливість розповідати про те, що думала, що відчувала людина, яка вишивала рушник, малювала картину, розписувала глечики.
        Головна мета роботи педагогічного колективу нашого дошкільного закладу - виховання культурного, творчого громадянина, здатного сприймати, цінити, втілювати у своєму житті соціума принципи добра і краси. Досягти це можливо при створенні розвиваючого, естетичного середовища.
         Саме тому, в нашому дитячому садочку, діти отримують відомості про різні явища життя, вбирають відомості про різні явища життя, вбирають повагу до свого міста, Батьківщини, узнають багато цікавого про їх минуле і теперішнє, знайомляться з майстрами, створюючими красу: митцями, художниками, скульпторами. Тому назвичайно важливо в цей період сформувати навколо дитини одухотворене середовище, розвивати естетичне до неї відношення, підготовувати дошкільника не стільки інформаційно, скільки емоційно до сприйняття витвору мистецтва. І перед педагогами нашого дитячого садочка стоїть завдання орієнтувати дитину на естетичне сприйняття цілісної картини світу.